středa 4. května 2016

Sojová omáčka tamari

Huge Range Of Fluorescent Tubes. Here at BLT Direct we stock an extensive range of Daylight Light. Postup je podobný (tentokrát ovšem bez pšenice). Na konci fermentačního procesu se oddělí pevná část na miso a vylisovaná tekutina na omáčku tamari.


Ta je o něco hustější než shoyu a protože má menší výtěžnost, je zhruba o. Když se totiž zahřeje, uvolňuje se z ní příjemně červený odstín. Využívá se proto hojně při grilování, vaření a při výrobě například Sebei rýžových sušenek. Výtěžnost je však poměrně nízká, proto je tamari v porovnání se shoyu dražší.


Naše tamari pochází od firmy Marumata, která sídlí ve středním Japonsku v prefektuře Aiči. Oproti shoyu je tmavšia, hustejšia a chuťovo výraznejšia. Naplno zažiari pri príprave studených zálievok, omáčok a pikantných dipov. Několik měsíců fermentuje bez regulace teploty, poté se lisuje a dále fermentuje přírodním způsobem v dřevěných sudech.


Sojová omáčka tamari

Vyrobená prírodnou fermentáciou. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě miso pasty. Má výraznou chuť a aroma. Skvěle dochutí pokrmy, je vhodná. Naplno zazáří při přípravě studených zálivek, omáček a pikantních dipů.


Vždy záleží i na těch nejmenších detailech. Při výběru sójové omáčky se jedná převážně o kvalitu. Ty nejmenší rozdíly mezi jednotlivými druhy mohou být však dosti zásadní! Asijské pokrmy a suroviny se v posledních letech dostávají na výsluní, hlavně díky speciálním dietám, jako jsou bezlepková, či veganská. Je to především proto, že velké množství surovin, stejně jako tato sójová omáčka v bio kvalitě, jsou přirozeně bezlepkové, či pouze z rostlinných surovin.


Tyto suroviny podléhají dlouhodobému fermentačnímu procesu ve dřevěných sudech. Poté se fermentuje přírodním způsobem v. Tamari sójová omáčka BIO. Tradičná japonská sójová omáčka vyrábaná zo sójových bôbov a morskej soli. Za pomoci fermentačnej kultúry - mikroorganizmov Aspergillus oryzae zreje dlhú dobu v drevených kadiach.


Má ešte výdatnejšiu chuť než omáčka Shoyu. V Koreji se sójová omáčka tradičně nechávala kvasit v hliněných hrncích. Shoyu má jemnější chuť než tamari , proto je ideální při úpravě zeleniny, polévek, gulášů, omáček a podobně.


Na druhou stranu tamari jde lépe k masovým a rybím pokrmům. O tamari se rovněž tvrdí, že má léčivé účinky. Pro přípravu studených zálivek, omáček a pikantních dipů.


Přírodní fermentace, nebo-li kvašení má řadu kladných účinků na. V současnosti se japonská sojovka s nulovým nebo minimálním množstvím pšenice označuje jako tamari a je blízce podobná složení čínské sojové omáčky, kde se používá pšenice minimálně či vůbec. Sojová omáčka může obsahovat různé množství pšenice, nulovým počínaje.


Poměr soji a pšenice dává ve výsledku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky