čtvrtek 3. srpna 2017

Typy digestoří

Buď jsou to klasiky podobné komínovým digestořím nebo opět modernější typy. Tvary jsou různé a to jak válcové tak i hranaté. A ještě dám jednu dobrou radu – u ostrůvkových digestoří je nutné nejprve zavěsit konstrukci digestoře a teprve poté řešit sádrokartonový strop. Druhy digestoří dle konstrukce Podle konstrukčního typu dělíme digestoře na vložené, vestavné, nástěnné, podsunuté, ostrůvkové a na takzvané větrací moduly. Ty nejmodernější jsou opatřené ukazatelem nasycenosti tukového i uhlíkového filtru, takže vás jednoduše upozorní, že je čas na výměnu filtru.


Umisťuje se přímo nad varnou desku, kde vznikají páry a pary v průběhu vaření.

Typy digestoří podle odtahu. Jak se však vyznat v nepřeberném množství nejrůznějších variant? Odsavače rozdělujeme na základě způsobu odtahu a čistění vzduchu na odtahové a recirkulační. Podíváme se na oba typy podrobněji.


Recirkulační digestoř je vhodná zejména do menších bytů, ale využívá se především všude tam, kde není možné napojit odsavač par na komín, který páry následně odvede mimo dům nebo byt. Každá ze čtyř kategorií zmíněných v úvodech s sebou přináší výhody a nevýhody, které je činí využitelnými do různých typů kuchyní. Existují dva typy digestoří : Tradiční typ s odtahovým potrubím, které vede buď skrz stěnu ven, nebo do komína.


Je účinnější a levnější, a tudíž doporučován, pokud je z technických důvodů možné jej použít. Jelikož kuchyně dnes existují v nejrůznějších formách, které se od sebe navzájem velmi výrazně liší, vyvinuli návrháři také různé typy digestoří , aby do nich co nejlépe zapadly.

Jiná digestoř se totiž bude hodit do kuchyně, kde je linka se sporákem umístěna u. Velkou péči pak věnujte filtrům u recirkulačních digestoří , které potřebují nejen čistit, ale také po čase vyměnit. Tukové filtry lze omývat ručně i je vkládat do myčky. Jsou totiž vyrobeny z ocele. Uhlíkové filtry mají omezenou životnost, kterou prodloužíte opatrným omytím. Při výběru s jako první ve musíte uvědomit prostorové možnosti své kuchyně a podle toho si vybrat typ digestoře.


Při koupi digestoře je důležité vědět o možnostech jeho instalace. Obecně je možné umístit digestoř na stěnu nebo do prostoru kuchyně. U obou typů instalace existuje řada typů digestoří a jejich est. Digestoře se těší stále větší oblibě a stávají se nepostradatelným pomocníkem v každé moderní kuchyni. Hoods vyhrály srdce hospodyňky díky své schopnosti odstranit pachy během vaření.


Vzhledem k jejich vzhledu zmizel potřeba otevřít okna a vetřít místnost. Pracují efektivně a nové designové návrhy dokonale zapadají do moderního kuchyňského interiéru. V prvé řadě je třeba si ujasnit, jakému typu digestoře dáte přednost. V zásadě existují čtyři kategorie digestoří - vestavné, podvěsné, ostrůvkové a komínové.


Nezáleží jen na vašem osobním vkusu, ale i možnostech, které vaše kuchyň nabízí. K dispozici jsou dva typy odtahů – vnitřní (recirkulační odsavač par) a vnější (odtahový odsavač par). Vnější odvádí páry odtahovým potrubím, šachtou nebo komínem do venkovního prostředí.


Vnitřní odtah vzduch prefiltrováva - teplý, nahromaděný vzduch zvaření přefiltruje avrací zpět do kuchyně.

Jaká konstrukce odsavače par se vám nad varnou desku hodí? Existují 3–základní typy , ze kterých můžete vybírat: Komínové digestoře jsou klasickým řešením, které znáte z mnoha domácností. Mají tvar obráceného trychtýře a ve většině případů se napojují na odtah. Závěsné digestoře nezabírají tolik prostoru.


Pokud jste se rozhodli pro zakoupení digestoří , musíte znát dvě základní pravidla a to: jaký typ digestoře je vhodný do vaši kuchyně a jak vysoko umístit digestoř. U systému vestavěných digestoří se jedná o typy výsuvné nebo výklopné. Různé typy odsavačů, digestoří. Za dvířky horních skříněk nejsou vidět nebo je z nich vidět pouze hrana výsuvného filtru s ovládacími prvky. Teprve po jejich vysunutí nebo vyklopení dovolí pojistka jejich používání nebo je naopak přímo.


Digestoře jsou nedílnou součástí moderní kuchyně, mnohé z nich vynikají nejen výkonností, ale také designem, který je pomyslnou třešničkou na dortu. Abychom vám ulehčili jejich nákup, přinášíme základní srovnání jednotlivých typů digestoří. Tedy cenných pomocníků do kuchyní, kteří odstraňují zápach, bakterie, plísně, a zároveň snižují vlhkost v. V testech digestoří proto podle příslušné technické normy ověřujeme, zda si odsavače par na našem trhu poradí se základními úkoly, které od nich očekáváme. Jde zejména o odstranění vlhkosti, mastnoty a zápachů z vaření.


Kromě toho měříme i jejich hlučnost a hodnotíme obsluhu či řemeslné zpracování.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky