pátek 3. srpna 2018

Vestavěné patro v bytě

Pod patrem je možné umístit šatník, posezení, dětský kout nebo pracovní místo. Přístup na patro je řešený schody, nebo žebříkem v případě velkého nedostatku místa. Patra se vyrábí nejčastěji ze dřeva.


Zvýšené patro nám v malém bytě prostor přidá, ale také jej originálně rozčlení. Převážná většina zvýšených pater nebývá od původní místnosti oddělena kompletně. Z toho vyplývá hlavní nevýhoda vestavěného patra , jíž je nedostatek soukromí.

V malém bytě bývá nedostatek úložných prostor. Klasické skříně zabírají dost místa a často nevyužijí prostor efektivně. Jejich výhoda tkví v tom, že se dají vyrobit na míru každému interiéru a problémem nejsou ani atypické rozměry.


Ideálem pro jeho stavbu jsou samozřejmě místnosti s vysokými stropy, které najdete například v činžovních domech. Pokud ale vlastníte panelákový byt, neměla by být problémem ani výška stropu okolo 2centimetrů. Obvykle se vestavěné patro v místnosti využívá ke spaní. Všichni jsme určitě už někdy zahlédli nádherné fotografie velkých loftových bytů, kde jeho majitelé z prvního patra zcela běžně stoupají po krásných schodech i do patra druhého.


Aby bylo vestavěné patro opravdu plně funkční – jak nahoře, tak ve spodní části, měl by mít strop minimálně 3centimetrů.

Platí i to, že v horní části by měl mít člověk prostor pro to, aby se pohodlně posadil, v dolní části byste pak přirozenému světlu měli pomoci doplňkovými svítidly. Vestavěné patro je někdy také nazýváno spací patro , patro na spaní, vysoká postel nebo patrová postel. Nejlépe se hodí do bytů s malou podlahovou plochou a vysokými storpy. Lze ho použít cv obytných, kancelářských, skladovacích, ale i jiných prostorách.


Zvolíte-li vestavěné patro nezapomeňte, že je nahoře těžší vzduch. Spíme na sedačce Tam, kde nelze zřídit samostatný spací kout, slouží pro přespávání sedací souprava, na které se přes den sedí a na večer se promění v postel. Jsou největší jako celek a vlastně jim podřizujeme při zařizování celý byt. A naopak, rohová pohovka nemá v malém bytě co dělat. Zabírá ohromný prostor a beztak ji návštěva ani vy na 1procent nevyužijete.


Lepší je jednoduchá sedačka pro dva až tři, nebo rovnou křesílka či taburety s úložným prostorem pod sedákem. To už záleží na tom, co nám výška pokoje povolí. Co je ale potřeba vědět, když chcete v bytě patro vybudovat? Zabírá-li v malém jednopokojovém bytě velká postel skoro celou plochu bytu, je jedním z mála řešení zvednout ji pod strop.


Patro v garsonce – řešení pro malý byt – 1. Nedostatek místa v menších. Dalším příspěvkem do naší soutěže o nejkrásnější podkroví je půdní byt v Praze, postavený pod střechou rodinného domu. Velkou výhodu skýtají malé byty, které disponují vysokými stropy.


Postel totiž bývá kus nábytku, který v garsonkách nejvíce překáží.

Nahoře získáte pohodlné lůžko a prostor pod ním můžete využít podle vašich představ. NP rohové domu, útulné a pohodlné bydlení, možnost využívání zeleného vnitrobloku, v okolí plná občanská vybavenost. Tento chytrý nápa který se zabydlel v dětských pokojích již v minulém století, se rozšířil coby důvtipná alternativa spánku pro rodiče, kteří v malém bytě přenechají svou ložnici dětem. Odpověď na otázku, jak si poradit v malém bytě s nedostatkem prostoru, zná právě vestavěné či vyvýšené patro.


Zařízení v bytě druhé úrovně vyžadovalo větší zásah do návrhu bytu. Vzhledem k tomu, byt se nachází v horním patře, pod střechou, která chrání konstrukci shora, není betonová podlaha, ale krokve, dřevěná bedna, tepelná izolace, větrné, vodní a parní bariéry membrány, stejně jako kovové střešní krytiny. Poptávka byla telefonicky. Hodinový manžel na zednické práce v bytě , nové spárování. Patro je ostatně odpovědí na námi nevyřčenou otázku, jak se asi spí dvěma lidem v tak malém bytě.


Ten má ovšem strop vysoký metrů, a tak se vytvoření malého loftu přímo nabízelo. Jeho plocha slouží výhradně jako místo ke spaní. Dobrý den, poptáváme truhláře, který by byl schopen zhotovit vestavěné patro na spaní pro děti, popř. Máme zpracovaný nákres či studii od architektky, který přikládám. Byt je po částečné úpravě, v udržovaném stavu.


Místo: Praha - Smíchov. V koupelně je sedací vana, na podlaze je PVC a koberce, kuchyňská linka s elektrickým sporákem, vestavěné skříně v předsíni. Po vstupu do bytu je dvanáctimetrová předsíň, určitě ji chceme využít jinak. Komoru také nepotřebujeme, místo ní budou jinde v bytě vestavěné skříně až ke stropu.


Byt nyní obýváme s manželem a čtrnáctiměsíčním synem, v březnu se nám narodí další dítě, potom bychom chtěli ještě třetí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky